O nas

Grupa Henniger Investment posiada ponad 30 lat doświadczenia zdobywanego w branżach spożywczej oraz inwestycyjnej. Od 2006 roku jej działalność skoncentrowała się na nabywaniu nieruchomości i zarządzaniu nimi. Obecnie Spółka posiada nieruchomości: w Krakowie, gdzie realizuje inwestycję Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów, w Radzionkowie, gdzie tworzy osiedle Dolina Radzionków, we Wrocławiu oraz w Tychach. W dwóch ostatnich z wymienionych miast Henniger Investment dysponuje terenami magazynowymi o łącznej powierzchni niemal 20 hektarów, których wynajem wchodzi w zakres oferty Spółki. Jej obecne plany związane są z rozwijaniem działalności w branży deweloperskiej w innych miastach Polski. Henniger Investment S.A. jest członkiem PZFD Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Henniger Investment jest firmą rodzinną z wyłącznie polskim kapitałem w wysokości ponad 370 mln zł. Obok wyznawanych wartości wynikających z rodzinnego charakteru firmy Henniger Investment realizuje także działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Unikatowym na skalę kraju przykładem projektu z obszaru CSR jest stworzenie i prowadzenie pierwszego w Polsce klubu osiedlowego generacji 2.0, działającego pod nazwą K2O, którego celem jest budowanie lokalnej wspólnoty mieszkańców zawiązującej się wraz z rozwojem Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów.

Idea 3s

Idea 3S
– szczerość, solidność, szacunek

Misja firmy zawiera się w Idei 3S, na którą składają się: szczerość na każdym poziomie działania i komunikacji, solidność w wykonaniu i dostarczeniu mieszkań oraz szacunek dla klienta, miasta i środowiska.

Zakończone inwestycje

Na krakowskich Bronowicach Henniger Investment S.A. z powodzeniem realizuje projekt nowoczesnego Osiedla Wizjonerów – samowystarczalnej dzielnicy opartej na idei 15-minutowego miasta. Za projekt osiedla odpowiedzialna jest pracownia Medusa Group – jedno z największych w kraju biur architektonicznych, uznane w Polsce i na świecie.

Na Osiedlu Wizjonerów zaplanowano 2 200 funkcjonalnych mieszkań i apartamentów. Część jest już gotowa i zamieszkana. Do mieszkań w sukcesywnie oddawanych do użytku etapach wprowadzają się nowi mieszkańcy, którzy mogą korzystać ze skrupulatnie i nowocześnie zaprojektowanych przestrzeni, poznawać sąsiadów, uczestniczyć w życiu osiedla, a tym samym rozbudowywać i umacniać powstałą już na Osiedlu Wizjonerów społeczność.

Gotowe etapy: Naukowców (A, B, C), Wizjonerów (D, E), Kompozytorów (F, G), Aktorów (H), Pianistów (I), Reżyserów (J). W ofercie aktualnie dostępne są mieszkania gotowe do odbioru w etapach Pianistów (I), Reżyserów (J) oraz Poetów (K). 

Inwestycja realizowana jest w całości na gruntach stanowiących własność Spółki, i co ważne, nieruchomości MWM są wolne od obciążeń hipotekami. 

Osiedle Wizjonerów zostało uhonorowane szeregiem nagród, w tym czterokrotnie prestiżową European Property Awards w kategorii Residential Development w uznaniu wysokich walorów architektury oraz filozofii osiedla bazującego na najlepszych tradycjach urbanistycznych (2018, 2019, 2020, 2021), a także w kategoriach Architecture Multiple Residence (2020) oraz Best Development Marketing (2019) za działania komunikacyjne i prospołeczne.

Osiedle Wizjonerów jako jedyne w Krakowie może poszczycić się tytułem Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi przyznanym przez Prezydenta Miasta Krakowa trzykrotnie (2019, 2020, 2021) oraz tytułem Miejsca Wyjątkowo Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi (2021). Osiedle Wizjonerów zdobyło również Nagrodą Główną w konkursie „Kraków bez barier 2019” w kategorii „Przestrzeń publiczna”. W pokrewnej kategorii „Obiekty użyteczności publicznej” wyróżnienie otrzymał nasz klub osiedlowy K2O.

Klubowi osiedlowemu K2O za wyznaczanie nowych trendów społecznego zaangażowania biznesu i zrozumienie roli kultury w budowaniu lokalnej społeczności, za stworzenie przestrzeni otwartej na kulturalne potrzeby mieszkańców i realizację różnorodnych wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, odpowiadających na oczekiwania lokalnej społeczności zostało przyznane wyróżnienie w konkursie Animator Roku 2022.

W realizacji

Henniger Investment jako kolejną część Mieszkaj w Mieście – Osiedla Wizjonerów zrealizował etap Poetów (K). W jego ramach powstały 224 apartamenty o zróżnicowanych układach i metrażach.

Proces etapowania inwestycji to zaplanowany na początku prac projektowych układ urbanistyczny. Zgodnie z jego założeniami powstały nowe drogi publiczne o łącznej długości 1 780 metrów wybudowane przez Spółkę z jej własnych środków przed wydaniem pierwszego z mieszkań. Dzięki temu z zachowaniem komfort dojazdu do już zasiedlonych etapów możliwa jest realizacja kolejnych faz zabudowy mieszkaniowej – zarówno tej wielo-, jak również jedno- rodzinnej.

Henniger Investment przygotowuje się do wprowadzenia do oferty kolejnych kilkuset mieszkań na rozwijającym się w Krakowie rynku deweloperskim, a także do realizacji 9 domów wolnostojących o metrażach od 370 do 410 m2. Powstaną one na działkach od 8 do 12 arów usytuowanych w doskonałej lokalizacji umożliwiającej szybki dojazd do centrum Krakowa, autostrady A4 oraz portu lotniczego w Balicach. Jako produkt premium adresowany do nabywców zainteresowanych posiadaniem atrakcyjnie położonej nieruchomości wyróżniać się będzie dostępem do licznych usług oraz infrastruktury Mieszkaj w Mieście – Osiedla Wizjonerów.

Wśród realizowanych inwestycji mieszkaniowych znajduje się również osiedle Dolina Radzionków, w którym powstaną 154 domy jednorodzinne. Jego lokalizacja została starannie wybrana, by zapewnić przyszłym mieszkańcom bliskość terenów rekreacji oraz bardzo dobrą komunikację z aglomeracją Górnego Śląska.

Zobacz nasze projekty:

Kontakt

Henniger Investment S.A.

ul. Odkrywców 13, 31-351 Kraków

+48 12 446 99 91, biuro@hennigerinvestment.pl

Informacja o cookies | Polityka prywatności